Z dopisu Bagmaster o nové kolekci 2022 + video

Batohy BAGMASTER pro rok 2022 mají zcela nový konstrukční systém zad, který obsahuje mimo jiné také vyjímatelný bederní pás. Tento pás je z lehké síťoviny, tedy velmi vzdušný a proporčně přizpůsobený dětskému tělu. Zádový systém je náš vlastní design, na kterém jsme úzce spolupracovali s předními konstruktéry dětských autosedaček a specialistkou na léčbu dětské skoliózy MUDr. Smíškovou. Zádový systém je chráněn užitným vzorem. Celá záda jsou maximálně odlehčená. Po konzultaci s MUDr. Smíškovou jsme kladli velký důraz na výšku zádových polštářů, které nesmí být předimenzované. V případě, kdy jsou tato polstrování příliš vysoká, dochází k oddálení těžiště směrem od zad dítěte, a to ho následně nutí do předklonu a hrbení se.

Ruku v ruce s novými zády souvisí také nová konstrukce ramenních popruhů, které jsou skutečně anatomicky tvarované a mají kulatý výřez pro krk. Dostali jsme od vás k tomuto podnět s velmi zajímavým opodstatněním. A sice, že není dobré vkládat kolečko (kulatý krk) do čtverečku (hranatých a nezakulacených popruhů) S tímto se velmi ztotožňujeme a za podnět ještě jednou děkujeme! Ramenní popruhy samozřejmě obsahují regulovatelný hrudní pás s dvojitým zajištěním proti nechtěnému vyjetí popruhu z vodící kolejničky a výrazné reflexní prvky. Horní strana popruhů má místo popruhové regulace, kterou znáte z krosen inovativní a náš vlastní systém přitahování pásu k batohu pomocí silné gumy. Ta jednak zajišťuje pohodlné oblečení batohu, když drží popruh přizvednutý a zároveň slouží částečně i jako “antistres” brzdící tah při nošení. Konce regulovací části popruhů obsahují magnety na jejich uchycení k ramenům.

Poslední kostičkou v mozaice zad je nová konstrukce vnitřní kapsy zadní komory s gumovými pásy na bočních stranách. Tyto zajišťují, aby nejtěžší věci v batohu byly co nejblíže zad. Opět se jedná o přitažení těžiště co nejvíce k zádům dítěte.

To vše dohromady spolu se zaptnutým bederním a hrudní pásem maximálně uleví dětským zádům a přenese část zátěže na bedra. A tím pomáhá šetřit dětská záda od přetížení. Bederní pás se nám podařilo doplnit do batohu bez výrazného cenového navýšení. Další velmi významný parametr, kterému jsme se věnovali je váha batohu. Celé batohy jsme si kompletně rozebrali a přišli například na to, že naše původní a vysoce kvalitní kovové taháčky zipů, které jsou na jednom batohu použity, váží bratru 210 g. Což už je téměř váha lahve s pitím. Nahradili jsme tyto taháčky novým, odlehčeným typem s praktickým prodlouženým táhlem pro dobrou manipulaci se zipem. Stejně tak jsme batoh odlehčili na dalších drobných detailech včetně plastového dna a hliníkových rámů a dostali se tak pod 1 kg celkové váhy.

K odstranění hliníkových výztuh jsem se rozhodli rovněž po konzultaci s MUDr. Smíškovou. Dlouhé roky využívané hliníkové výztuhy zádových částí jsou dnes již překonané jistým inovativním řešením zesílené a odlehčené plastové desky z polypropylenu, kterou naše nová záda obsahují. Oproti původnímu hliníku se jedná o řešení, které opět přesouvá těžiště batohu blíže k zádům dítěte a tím pádem dítě nenutí tolik do předklonu při vyvažování zátěže. Víme, že v tomto řešení budeme jistým průkopníkem na převážně na českém a slovenském trhu, ale jsme o něm, pokud se týče zdravého držení těla, přesvědčeni a naše přesvědčení máme skutečně i odborně podloženo po několika testech a konzultacích s MUDr. Smíškovou.

Nový typ síťovaného materiálu použitého pro spodní strany ramenních popruhů a pro záda batohu je jemný a nezatrhává oblečení. Děti tak nebudou na krku cítit ten nepříjemný škrábavý pocit.

Boční kapsy prošly také změnou. Upustili jsme od síťových kapes, které se často stávají odůvodněným předmětem reklamace při jejich protržení a nahradili je novým typem prostorných kapes stažených v horní části gumou. Batohy jsou navíc opatřeny kapsami na obou bočních stranách. Uvnitř batohu v jeho hlavní komoře najdete sklopné dno zhotovené z pevného, odlehčeného plastu.

Samotné dno batohu je nově zhotoveno z posíleného polyesterového materiálu odolnému vůči oděru a je opatřeno čtyřma nožkama.

Retroreflexní materiály na batohu jsou nové generace. Jde zejména o reflexy přední části batohu designově velmi citelně umístěnými pod síťovým materiálem. Oproti známým stříbrným reflexním plochám tak značně pomáhají celkovému designu batohu. Děti i rodiče vždy velmi zaujme jejich svítivost, která trojnásobně převyšuje odrazivost doporučenou pro školní batohy.

Uvnitř přední kapsy najdete nové typy modernizovaných organizérů skládající se z prostorné výklopné kapsy s množstvím gumových úchytů pro vložení tužek, kabelů apod. Nad kapsou je zipová kapsa, která může sloužit například pro powerbanku. Kapsa má v rožku výstup pro kabel a umožňuje pohodlné nabíjení telefonu, který lze umístit do kapsy pod ní.

Nad organizérem je plastová spona. Zde je možné dokoupit jako příslušenství jednoduchý stahovací pytlík, který děti ocení pro drobné mince, průkazky nebo právě telefon. Kapsu mohou jednoduše odepnout a vzít si ji s sebou například na oběd. Spona je v základu opatřena visačkou s informací o možnosti dokoupení tohoto příslušenství. Pytlíky jsou nabízeny ve třech základních barvách, a to vždy k podšívce. Podšívky mají barvy modrá/růžová/šedá.

Dalším volitelným příslušenstvím je keyholder, který již znáte z loňské kolekce a batohu LUMI. Jedná se o klasický skipas s navijákem. Uchycen má být na popruhovém poutku končícím v jedné z bočních kapes. Slouží pro čip nebo klíč od šatny.

Na co děti jistě dostanete je termoetiketa s logem BAGMASTER, která je umístěna na boční straně batohu. Etiketa změní barvu z černé na červenou při zahřátí. Tohle děti milují. Pokud by termoetiketa nepřišla dětem natolik atraktivní, oživili jsme kompletní nabídku batohů pro první stupeň včetně aktovek plyšovými a kovovými přívěsky kopírující designem motiv batohu.

Další velmi atraktivní novinkou je jedinečná licence BRITTO. Britto je soudobý velmi populární umělec z U.S.A.. Vyznačuje se originální grafikou ve stylu POP ART v zářivých barvách. Naše značka vám ji přináší jako jediná na školních batozích pro evropský trh. Využijte této jedinečné příležitosti nabídnout zákazníkům originální kousek pod značkou BAGMASTER.

Modely PORTO jsme chtěli maximálně oslovit dívky v teen věku. Batohy mají po obvodu poutka, kterými lze provléct šátek v designu batohu. Šátek lze stejně tak nosit jako samostatný doplněk uvázaný kolem krku. Výsledek? Sladěná s batohem. Holky se rády sladí různými doplňky. Šátek není součástí batohu. Můžete si jej za výhodnou cenu přikoupit a nabízet zákazníkovi například jako dárek k setu, nebo volně prodávat.

Zaměřili jsme se ovšem i na takové doplňky, jako je sáček na přezůvky a oblečení pro tělesnou výchovu, nebo věci do kroužků. Náš nový sáček by se dal již téměř nazvat jednoduchým batůžkem. A to díky nahrazením původních jednoduchých šňůrek pevným a širokým popruhem. Profil sáčku je navíc doplněn a prodyšný síťovaný materiál ve tvaru slzy zajišťující dobré odvětrání vnitřního prostoru.

Penály. Pro rok 2022 jsme vás vyslyšeli a doplnili penály všechny školních batohů o druhou klopu. Penály k setů aktovek zůstávají jednoklopové. Penály nadále obsahuji originální a kreativní rozvrh hodin, který si děti mohou doplňovat také samolepkami. Arch samolepek dodáváme spolu s penálem.