Jak balíme balíky…

Vy, co u nás nakupujete, máte jistě rádi děti. Ani by to nebylo jinak možné. Vždyť jim u nás nakupujete hračky a pomůcky pro jejich rozvoj i zábavu. Při procházení našich stránek jistě celou dobu myslíte na to, jestli se vaší Magdalénce bude líbit od Lilliputiens Mini panenka Alice nebo Césaria. Jiříka už v duchu vidíte, jak si vyhraje s Transform Wow boxem. My na ně myslíme také a vybíráme pro ně ty supr produkty, které u nás nacházíte.

A protože všichni chceme, aby naše děti nejen ve zdraví rostly a rozvíjely se, ale také aby planeta, ta naše kulatá modrá Země, na které žijeme my a na které budou žít děti našich dětí, vzkvétala a prospívala, je třeba taky trochu (více) myslet i na ni. To nejmenší, co můžeme společně udělat pro vaše (ne naše?) děti a pro jejich (naši?) planetu, je něco, co vás nebude stát ani korunu navíc a nám to jen nepatrně zkomplikuje proces přípravy zásilek pro vás.

 Pojďme se spolu dohodnout, že nebudeme tvořit zbytečný odpad při balení balíků. Píšu „pojďme společně” přesně v duchu našeho motta „pojďme spolu růst”, protože na to musíme opravdu jít spolu.

 My musíme schraňovat obalový a výplňový materiál od dodavatelů a z jiných zdrojů, uskladňovat a složitě vybírat a třídit velikosti krabic. Právě proto, abychom vám do nich, do těch beden, co už někde putovaly světem a chránily jiné zboží, zabalili právě vaši zásilku. Přece taková krabice si nezaslouží skončit v popelnici jen proto, že měla ve svých útrobách jiné zboží. Dejme ji ještě šanci na další její ochranitelskou cestu.

Od vás tato naše snaha, zbytečně netvořit nový odpad, vyžaduje jediné, a to je pochopení pro tuto, námi zvolenou cestu. Ano, nedostanete od nás úhledně zabalený balíček s mašlí jako od svého blízkého na Vánoce, ale funkčně zabalené a ochráněné hračky pro své děti. U nás nekupujete krabici, u nás kupujete obsah.  

Nejsme schopni takto balit veškeré dodávky od nás, ale naší snahou je maximalizovat počet takto využívaných „second hand“  obalů.

Tento způsob balení není zcela „Zero Waste”, nějaký obal naše hračky potřebují, ale touto cestou se již jednou vyrobený obal vydá na další cestu a oddálí se jeho konec ve tříděném odpadu. A to nám za tu námahu a vám za tu neestetičnost balíku jistě stojí.

Pojďme spolu růst, pojďme spolu chránit Zemi!

Váš Lignamag