Výběr správné aktovky a batohu. Několik rad k výběru:

V naší nabídce naleznete nejen aktovky, batohy od českého výrobce Bagmaster, ale i další potřeby jako jsou penály, sáčky nejen na přezůvky, lahve na pití a krabičky na svačinu. Orientaci v  širokém výběru aktovek a batohů vám trochu usnadníme popisem hlavních parametrů a výhod, poradíme nad jakými vlastnostmi se zamyslet.

Ergonomicky tvarovaná záda


Zádový systém batohu musí být ergonomicky tvarován dle zad dítěte.

U batohů Bagmaster se vždy jedná o 3D formu ať už tzv. pěnový výlisek, který se skládá ze „sendviče“ pěny a polyesterové látky nebo pěny a tvarované síťoviny.

Školní aktovky pak mají anatomicky tvarovanou zadní část, včetně lehké anatomicky tvarované plastové či hliníkové výztuhy, pro podporu páteře dětí a zároveň je tato zádová část školní aktovky dostatečně polstrovaná.

Zaměřte se na rozložení tvarování zádového systému, zejména pak když přilehne k zádům dítěte. Ujistěte se, že má školní batoh podporu kolem páteře.
Zádový systém batohů Bagmaster má také dostatečný systém průduchů mezi 3D materiálem, tak aby nedocházelo k pocení zad. (AIR Comfort systémy)

Anatomicky tvarované, polstrované ramenní popruhy


Bagmaster vyrábí ramenní popruhy v dostatečné šířce minimálně 4 cm. Při zkoušení si všimněte, že popruhy nepřiléhají ke krku dítěte – aby při pohybu a pocení nedošlo k oděrkám kůže. Věnujte pozornost nastavitelnosti popruhů, tak aby batoh dobře na zádech seděl.
Kam až jdou povolit popruhy? Počítejte s tím, že v zimě bude mít dítě teplou bundu, tak aby mu brašna ještě dobře padla.
Aby batoh nesklouzával při pohybu z ramen, je také možné fixovat popruhy hrudní páskou. Hrudní páska je dnes běžně dostupná u převahy školních brašen, případně ji lze dokoupit.

Reflexní prvky- Bezpečnost našich dětí je nejvíc!

Školní batoh bez reflexů = neviditelné dítě na silnici.

Nejen ze zákona nezbytná nutnost. Bagmaster brašny s reflexy splňující normy EU/EN. Reflexní prvky jsou na brašnách viditelné ze všech stran.

Zajímejte se o odolnost reflexních materiálů proti UV záření. Fólie kryjící reflexní prýmky zlepšuje odolnost reflexu proti oděru.

 

*Víte, že dle zákona, lidé pohybující se na pozemních komunikacích mimo zastavěnou část obce, musí být viditelně označeny reflexními prvky?

Hmotnost


Hmotnost brašny je asi nejčastěji diskutovaná věc na internetu. Setkáváme se s tím, že rodiče volí pro děti na 1. stupni lehké sportovní batohy, ty však kromě hmotnosti nesplňují zbylá kritéria, která jsou neméně důležitá a pro zdraví dítěte nezbytná.

Dle normy ČSN 79 6506 by hmotnost nenaplněného batohu měla být:

  • pro první stupeň – maximálně 1,2 kg
  • pro druhý stupeň – maximálně 1,4 kg

Velikost – rozměry


Horní část školního batohu by neměla přesahovat linii ramen, dno batohu by nemělo být níže než linie boků. Delší stranou by měl být batoh orientován dolů, tak aby nebránil školákovi v přirozeném pohybu. Hloubka školního batohu by měla být kolem 21 cm. Do hlubší brašny se sice vejde více věcí, brašna pak ale táhne svou vahou školáka dozadu. Při vyrovnávání této protiváhy, školák zbytečně zatěžuje svou krční páteř.
Členění batohu musí být zejména pro prvňáčky přehledné.

 

Velikost studentského batohu

Studentský batoh by neměl být příliš krátký. Ideálně aby odpovídal délce zad a dno bylo rovnoběžně s kostrčí. Při výběru nezapomeňte, že studenti nosí do školy spoustu učebnic, vydatnou svačinu, notebook nebo tablet a k tomu hromadu dalších drobností. Do hlavní komory se musí vejít desky na sešity nebo skripta. Nutností jsou rovněž dostatečně velké boční kapsy na láhev. Vnitřní batohu uspořádání volte co nejvíce přehledné.

Pokud student používá ke studiu notebook – měl by vybírat z batohů určených pro notebook. Takové batohy mívají v hlavní komoře speciální polstrovanou kapsu s přepásáním, proti pohybu notebooku. A dno batohu je ještě polstrováné, aby se netebook neponičil. Při výběru studentského batohu na notebook se orientujte dle velikosti úhlopříčky notebooku.

 

Kouzlo detailů

 

 

Důležitým kritériem při výběru školní aktovky je také její dno. Ideální je pevné, s plastovými hranami a nožičkami, které z vnějšku zabrání oděru látky. Pevné dno zároveň zabezpečí dobrou stabilitu školní aktovky v případě, že ji školák postavení na zem.

Školáci aktovku často přenášejí v ruce, proto je tak důležité pevné ucho přizpůsobené dětské ruce. Do otvoru mezi víkem a uchem brašny by se pohodlně měla vejít ruka v rukavici.

Podívejte se, zda má školní aktovka či školní batoh kapsu na svačinu, pevné poutko na zavěšení, přihrádku na klíče či peněženku, dvě oddělené části na sešity a učebnice, obal na nápoje či svačinu.

Materiály a technologie

 

Svrchní materiál

Pro většinu batohů Bagmaster je hlavní materiál kvalitní 100% polyester v různých strukturách. Tento materiál má vysokou odolnosti vůči oděru a roztržení i značné resistenci vůči vodě a nečistotám. Většina batohů Bagmaster má zesílené partie na místech, které je třeba chránit před mechanickým poškozením.

 

Reflexní prvky

Bagmaster u všech školních batohů používá kvalitní bezpečnostní reflexní prvky splňujících normu EN 471. Na jednotlivých batozích tak vytváříme fluorescenční plochu, která při nasvícení výrazně zvyšuje bezpečnost uživatele, zejména za zhoršené viditelnosti a v komplikovaných povětrnostních situacích.
Světlé reflexní materiály zvyšují viditelnost i za denního světla.

Pro studentské batohy Bagmaster používá světlý reflexní materiál zejména formou tzv. paspule - všité do švu látky. V některých případech volí z designového hlediska tmavý (černý) reflexní materiál, který zvyšuje viditelnost za šera a za tmy při nasvícení.

 

Voděodolný zátěr

Ve většině případů je zvýšena funkčnost svrchního materiálu u jednotlivých jeho aplikací v kombinaci s PU (polyuretanovým) zátěrem. Taková úprava zvyšuje pevnost a odolnost tkaniny, ale hlavně zajišťuje její zvýšenou voděodolnost při zachování přiměřené a potřebné prodyšnosti. Produkty s tímto zátěrem jsou vhodné pro použití ve městě, ale i při volnočasových aktivitách za běžných klimatických podmínek.

 

Spony, přezky, zipy

Během několikaleté zkušenosti s vývojem školních a studentských batohů Bagmaster testoval několik dodavatelů jednotlivých komponentů, zejména na tyto extrémně namáhané komponenty je zaměřena pozornost Bagmaster kontrolorů a ta nejpřísnější kritéria posuzování.

 

Ostatní technologie

Při výběru batohu Bagmaster si jistě všimnete použití mnoha propracovaných technologií. Mezi hlavní patří kvalitní a pevné zádové systémy s přirozenou ventilací, využití kvalitních vnitřních organizérů, komorového členění, polstrovaných anatomicky tvarovaných ramenních popruhů s možností nastavení (dle potřeby). Za zdůraznění stojí zejména ergonomicky tvarované ramenní popruhy s prodyšnou podšívkou, které nabízejí nejvyšší komfort při nošení. Šíře popruhů nebývá menší než 4 cm (v tomto případě nedochází k zařezávání popruhů do ramen).
Standardem u produktů BAGMASTER je i polstrované dno, zpevněná ucha pro přenášení, kapsy na láhev apod.

 

Zádové systémy

U školních batohů Bagmaster pro 1. - 5. třídu nabízíme výhradně ergonomické a anatomicky tvarované zádové systémy, chránící páteř malých školáků.
Na zpracování zádového systému a ramenních popruhů u školních batohů získal Bagmaster v roce 2014 nezávislý zdravotní posudek od Fakulty zdravotních studií ZČU v Plzni. Školní batohy označené logem zdravotního posudku FZS v Plzni, jsou dle tohoto zdravotního posudku ideální školní pomůckou. Mají v zádové části lehký ergonomicky tvarovaný podpůrný rám. Zádový systém je ergonomicky tvarován 3D síťovinou a to zejména v oblasti páteře a beder.

Air comfort systém

Speciálně navržený tvar zad z prodyšného materiálu, který zajišťuje optimální odvětrávání, stabilitu batohu a maximální pohodlí.

Dvouprvkový systém ochrany páteře

Důležitou technologíí je i DVOUPRVKOVÝ SYSTÉM OCHRANY PÁTEŘE použitý u batohů typu ST, u něhož konstrukce a opěrka vytvářejí tuto unikátní ochranu páteře. Čtyřcentimetrová opěrka perfektně přiléhá ke svalům dítěte a tvaru jeho páteře. Nanesené vrstva z nanovláken posiluje antibakteriální vlastnosti opěrky, která byla navržena s extrémním důrazem na pohodlí a zdraví uživatele. Zajišťovací bod slouží k pevnému zabezpečení konstrukce dvouprvkového systému ochrany páteře, čímž se zafixuje stálá poloha. Pevná a přitom lehká konstrukce s integrovaným polypropylenovým rámem pro lepší adaptaci individuálnímu tvaru páteře zvyšuje pohodlí a lépe chrání páteř Vašeho dítěte.

 

 

Doplňky

Našim zákazníkům můžeme, kromě kvalitních školních batohů od českého výrobce a navržených ve spolupráci s českými designéry, nabídnout další školní doplňky. Pro školáky máme v naší nabídce sáčky na přezůvky, certifikovanou láhve na pití a certifikovanou krabičku na svačinu. Láhev i krabička na svačinu jsou testované nezávislými institucemi pro certifikaci dle Nařízení EU č.10/2011 ze dne 14. ledna 2011 o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami, ve znění pozdějších předpisů.

 

Záruka

Na zakoupené zboží BAGMASTER se vztahuje zákonná záruka v délce 24 měsíců

U batohů ALFA; GALAXY; MERCURY; POLO; LUMI; GEN; NINY; MARK; EPSON, ELEMENT; MAXVELL; THEORY; BOSTON; BAG; DIGITAL; ENERGY; SUPERNOVA; ORI; BANNY; QUANTUM; LINDER a MASTER. Poskytujeme prodlouženou záruku o 12 měsíců.

Doporučené produkty10