RE-WOOD®

RE-WOOD®

Tato značka materiálu je ekologickou alternativou k plastům!

UDRŽITELNÝ MATERIÁL BEZ ZNEČIŠŤUJÍCÍCH LÁTEK

Materiál RE-Wood se vyrábí šetrným způsobem z drcených dřevěných zbytků, které jsou odpadním produktem při zpracování dřeva v německých výrobních závodech, a přírodního pojiva v poměru 80:20.

Dřevo RE-Wood se skládá ze 100% recyklovaných a přírodních materiálů a je certifikováno pečetí PEFC. Výrobky ze dřeva RE-Wood jsou stabilní, lehké, nedegradují a mají vysokou úroveň bezpečnosti při používání.

STABILNÍ
LEHKÉ
ODOLNÉ

Klíčové požadované vlastnosti:

... být kdykoli k dispozici

... z regionálních surovin

... vyráběny způsobem šetrným k životnímu prostředí.

... neobsahuje žádné škodlivé látky

... odpovídají mechanickým vlastnostem jako plasty.

... lze zpracovat na našich strojích při výrobě

... dlouhá životnost

Základní materiál se skládá ze dvou odpadních produktů, kterým vdechneme nový život. 80 % mletých dřevěných zbytků z lesního hospodářství s certifikátem PEFC a 20 % přírodního pojiva. Tyto dvě složky se pomocí tepla a tlaku spojí do hmoty podobné dřevu.

Aby bylo možné tuto hmotu zpracovat na běžných vstřikovacích strojích, je surová hmota rozdrcena na granule.

Biologická degradace a udržitelná likvidace

V případě dřeva RE-Wood se jedná o biologický materiál, který je svým složením zcela rozložitelný nebo kompostovatelný houbami a bakteriemi, pokud se nechá dostatečně dlouho rozkládat.

 Dostatečně dlouhá doba pro tento materiál znamená 25-80 let a biologický rozklad probíhá stejně pomalu jako u tvrdého dřeva. Tento pomalý proces degradace má velkou výhodu v tom, že výrobky RE-Wood® jsou bezpečné pro použití, stabilní a odolné po dlouhou dobu při všech vlivech prostředí. Lze je dokonce několikrát mýt v myčkách nádobí.

Tyto vlastnosti ale také znemožňují likvidaci v zeleném odpadu (popelnice na organický odpad), protože kompostárny a jejich směrnice pro likvidaci vyžadují stupeň rozkladu 95 % během 6 týdnů. RE-Wood® toho však nemůže a ani by neměl dosáhnout, protože jinak by utrpěla bezpečnost používání a trvanlivost.

RE-Wood® je materiál vyrobený ze 100% přírodních a recyklovaných materiálů, který lze v případě nouze vyhodit pouze do zbytkového odpadu.

 V nejlepším případě se však RE-Wood vůbec nezlikviduje. Výrobce uvádí, že bez ohledu na to, jak je RE-Wood® starý, ho lze vždy stoprocentně znovu použít. Staré mění v nové – znovu a znovu, aniž by ztratili dobré vlastnosti.

 Proto se výrobce obrací na zákazníky: „Pomozte nám, abychom dřevo RE-Wood® nelikvidovali, ale znovu použili. Zašlete nám zpět staré a již nepoužívané výrobky RE-Wood® a obdržíte od nás malé poděkování. Na požádání vystaví doklad o vrácení materiálu.

WISSNER GmbH; Zeppelinstrasse 14; 64625 Bensheim; Germany; mail@wissner-germany.com

 Vůně

 Jak bylo popsáno výše, RE-Wood® se skládá z 80 % z rozemletých dřevěných zbytků a během výrobního procesu se zahřívá na vysokou teplotu. Během tohoto procesu zahřívání dochází k přirozenému, netoxickému odplyňování, které vede k mírnému zápachu. Pokud je výrobek RE-Wood® od nás odeslán bez dlouhodobého skladování, může docházet k netoxickému zbytkovému odplynění v obalu. Po několika dnech se zápach rozptýlí. Záměrně jsme se rozhodli nepřidávat další vonné látky a chceme, aby byl materiál co nejčistší a nejpřirozenější. S možným doprovodným zápachem silně rozžhaveného dřeva.

Doporučené produkty10